İADE VE DEĞİŞİM  KOŞULLARI

 

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır. Outlet ürünlerde aksesuar garantisi verilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde hijyen açısından değişim iade yapılmamaktadır 

Satın aldığım ürünü MELİKE TATAR Mağazalarına iade edebilir veya değiştirebilir miyim?

www.meliketatar.com adresinden satın aldığınız ürünleri size gönderdiğimiz değişim fişi ile mağazalarımızdan 15 gün içerisinde değiştirebilirsiniz.  İademiz yalnızca online mağazamızdan yapılmaktadır.

 

İade İşlemi Nasıl Yapılır?

İade işlemi iki aşamadan oluşmaktadır.

 

1-   Mng Kargo ile 430116212 koduyla gönderim sağlayabilirsiniz

 

İade için gönderdiğiniz kargo elimize ulaştığında işleme alınacak ve tarafınıza mail ile bilgilendirme yapılacaktır. Hesabım kısmından iade talebinizi takip edebilirsiniz.

 

İade Koşulları ve Bilgilendirme:

 

1-    Siparişiniz elinize ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade veya değişim yapabilirsiniz.

2-    Ürünlerin kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanması gerekmektedir, yeniden satılabilirliği bozulmuş ürünler iade kabul edilmez.

3-    İade veya değişimlerde kargo ücreti gönderene aittir ancak iade işleminde kargo ücreti iade ücretinden düşülerek hesabınıza yansımaktadır. ( Mng Kargo anlaşma kodumuz: 430116212 ) ile daha uygun gönderim sağlayabilirsiniz.

4-    Değişim yapılmış bir ürünün tekrar değişimi ya da iadesi yapılamaz.

5-    Faturası olmayan ürünlerin iadesi yapılmamaktadır. Kargonuzu teslim alırken mutlaka içinde fatura olup olmadığını kontrol ediniz.

 

 

 

İade Süreci ve Ücretin Hesaba Yansıması:  

            İade edilen ürün bize ulaştıktan sonra kontrol edilerek iade süreci başlatılır. Ürün incelenme aşaması ile iade onayı ve işlemin tamamlanma süresi en az 3 en fazla 15 gün sürebilir.

 

            Ürün iade şartlarına uygun olması durumunda, ürün bedelinin ödeme yaptığınız şekliyle size iade ediyoruz. Havale ile ödeme yapmanız durumunda sizden ilgili bilgiler talep edilerek ürün bedeli hesabınıza yatırılacaktır. Kredi kartı ile taksitli ödeme yaptığınızda, kötüye kullanımı engellemek için taksit sırasında alınan komisyon oranı geri ödenmeyecektir. Kredi kartı ile ödeme yapmanız durumunda; ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Bankanızın bu bedeli hesabınıza yansıtması 15 günü bulabilir. Bu sürecin Melike Tatar ile bir ilgisi yoktur.

 

 Kapıda Ödeme Durumunda:

            Kapıda yapılan kredi kartı veya nakit ödemelerde, iade olarak fatura üzerindeki isme ait bir banka hesabına ücret iadesi yapılmaktadır. Eğer banka hesabınız yok ise, TC kimlik numaranızdan istediğiniz PTT şubesine para iadesi gönderilir.

 

-       PTT şubesine yapılan iadelerde PTT tarafından yapılan kesintiler müşteriye gönderilen iade bedelinden karşılanmaktadır.

-       Kapıda ödemelerde "Kapıda Ödeme Ek Hizmet Bedeli " olarak kesilen ücret geri iade edilmemektedir.

-       Bütün ödeme şekillerinde olduğu gibi,  kargo ücreti de geri iade edilmemektedir.

 

İade Kapsamı Dışındaki Ürünler:

            Tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan ürünler, müşterilerin kendi talebiyle üzerinde değişiklik yapılmış, müşteriye özel tasarlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmez.

 

İadeyi Hediye Çekine Çevirme:

Dilediğiniz taktirde, ürün ücretini meliketatar.com üzerindeki hesabınıza hediye çeki olarak tanımlatabilir ve istediğiniz bir alışverişte kullanabilirsiniz.