SIKÇA SORULAN SORULAR,

 


       1) Üye olmadan sipariş verebilir miyim?


Sitemize üye olmadan hızlı alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.


       2) Kapıda ödeme var mı?


Sitemizden yapacağınız alışverişlerde kapıda ödeme imkânı vardır.


       3) Taksit seçeneğiniz var mı?


Sitemizden kredi kartınız ile taksitli veya tek çekim şeklinde ödeme yapabilirsiniz.


      4) Siparişim ne zaman kargoya verilir?


Her gün 15.00’a kadar verilen siparişler aynı gün içerisinde kargoya verilir. 15.00’dan sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş gününde kargoya verilir.


      5) İndirimli ürünlerde değişim veya iade var mıdır?


Bütün ürünlerde değişim ve iade mevcuttur.


      6) Değişim ve iade süreçleri nelerdir?


Kargoyu teslim aldıktan sonra 7 gün içerisinde (367483951) kodu ile Ofis kargo adına MNG kargoyla bize göndermeniz gerekmektedir. Değişim ve iadelerde kargo ücreti size aittir. Anlaşmalı kodumuz ile ürünü karşı ödemeli olarak gönderirseniz ürün bedelinden 5tl düşülerek değişim veya iadeniz yapılır.


      7) Sitenizden satın almış olduğum ürünü herhangi bir Melike Tatar mağazasından değiştirebilir miyim?


Sitemizden satın alınmış olan ürünleri size gönderilen değişim fişinde belirtilen tarihten itibaren 15 gün içerisinde istediğiniz bir Melike Tatar mağazasından değiştirebilirsiniz.

 

      8) Whatsaap’tan neden geç cevap veriliyor?

 

Whatsaap mesajlarına en eski mesajlardan başlanarak cevap verilmektedir. Tekrar mesaj atmanız durumunda mesajınız listenin en üstüne çıkar ve mesajınıza geç cevap verilir. Tavsiyemiz hızlı cevap almanız açısından ilk mesajınızda gerekli bütün sorularınızı sormanız veya gerekli bütün bilgileri verip beklemenizdir.

  

      9) Online çalışma saatleri nedir?

 

Pazartesi-Cumartesi 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günleri kapalıdır.

 

10) Tc Kimlik no neden gerekli?


Değerli müşterilerimiz, e-ticaret sitelerinde TC kimlik no almak şart değil elbette ama alışveriş formunda TC no yazmak vergisel açıdan gereklidir. Kurum veya şirketlerde şirket kendi isteğiyle zaten VD, VN bilgilerini girmektedir.
Kişi vergi mükellefi olmasa bile sizin için fatura, fiş vb ödeme belgesi düzenleyebilmemiz için de vergi kanunları açısından zorunludur. Diğer yandan sizden TC kimlik no almadığımızı varsaydığımızda kargo gönderimlerimizde kargo firması zaten sizden zorunlu olarak isteyecektir. Diğer bir husus ise kredi kartı ile alışverişte bankada zaten TC kimlik numarasını zaten işlem ile teyit etmekte. Bu aslında sizin sonradan uğraşmamanızı ve alışverişinizin tüm hukuki boyutuyla gerçek kişi olarak gerçekleştirdiğinizi teyit etmek amacıyla istenir. Belirtmeliyiz ki meliketatar.com’da verdiğiniz tüm bilgilerin asla 3 şahıs kişilerle paylaşılmayacağını teyit eder keyifli alışverişler dileriz.